Fotowoltaika Bielsko-Biała

Instalacje fotowoltaiczne wytwarzają prąd elektryczny w sposób ekologiczny, pozyskując energię pochodzącą z promieni słonecznych. Tego typu rozwiązanie wyróżnia się nowoczesnością i innowacyjnością w zakresie produkcji prądu elektrycznego. Tego typu rozwiązania coraz częściej używa się w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach w Bielsku-Białej. Bez negatywnego wpływu na otaczające nas środowisko.

Panele fotowoltaiczne

Mniejsze rachunki za prąd w Bielsku o nawet 95%

Odnawialne źródła energii pozwalają na obniżenie rachunków za prąd do niezbędnego minimum. W skali roku pozwala to na znaczne oszczędności, które można przeznaczyć np. na wymarzony odpoczynek z rodziną na wakacjach.

Instalacja fotowoltaiczna w Bielsku-Białej musi zostać prawidłowo dobrana do specyfikacji klienta. Określenie odpowiedniego zapotrzebowania to klucz do wykonania wydajnej, trwałej i bezawaryjnej instalacji. Przy wyliczeniach uwzględniamy niewielki wzrost zapotrzebowania na prąd w przyszłości. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów związanych z rozbudową instalacji.

Wyprodukowaną nadwyżkę prądową można zwrócić do sieci elektrycznej.

Instalacje fotowoltaiczne od projektu aż po montaż

Nasza firma stawia na kompleksową obsługę klienta w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Realizujemy wszelkie prace związane z projektem, doborem urządzeń, montażem, przyłączem do sieci i uzyskaniem dotacji z programu „Mój Prąd”.

Każdy etap tych prac realizowany jest przez doświadczony zespół pracowników z bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie odnawialnych źródeł energii. Każdego roku realizują setki różnego rodzaju montażów instalacji fotowoltaicznych w Bielsku Białej.

Moc instalacji fotowoltaicznej określa się na podstawie aktualnego zapotrzebowania budynku na prąd elektryczny. W wyliczeniach przyjmuje się odpowiednie rezerwy na poczet zwiększonego zapotrzebowania. Realizowane przez naszą firmę instalacje fotowoltaiczne Bielsko to wysoka wydajność, niska awaryjność i solidność wykonania.

Produkcja prądu odbywa się za pomocą modułów, a następnie falownik wprowadza prąd elektryczny do budynku.

Instalacja fotowoltaiczna

Dlaczego warto używać FOTOWOLTAIKI w Bielsku-Białej?

Niezależność energetyczna

To niezależność energetyczna

Sami produkujemy prąd, więc jesteśmy niezależni od rosnących cen prądu elektrycznego pochodzącego z elektrowni.

Instalacja fotowoltaiczna z dotacją

To niższe rachunki i dotacje do montażu

Ten sposób produkcji prądu pozwala obniżyć rachunki o nawet 95%. Ponadto fotowoltaika jest dofinansowana z programu „Mój Prąd”.

Wydajność i bezawaryjność instalacji

To wydajna, trwała, solidna instalacja

Na każdym etapie przywiązujemy dużą uwagę do wykonania instalacji fotowoltaicznej działającej skutecznie przez długie lata.

Bielsko-Biała podobnie jak większość regionów południowej polski, dofinansowuje odnawialne źródła energii w tym instalacje fotowoltaiczne. Warto skorzystać z możliwości otrzymania dotacji na własną instalację fotowoltaiczną.

Program "Mój prąd"

Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd”?

 1. Kup i wykonaj instalację fotowoltaiczną
 2. Poczekaj, aż zakład energetyczny wykona instalację licznika dwukierunkowego. Uwaga: instalacja nie może być przyłączona przed 23 lipca 2019 roku.
 3. Z dystrybutorem energii podpisz umowę o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 4. Złóż wniosek w 2 turze naboru do programu Mój Prąd, który odbywa się od 13 stycznia 2020 roku do 18 grudnia 2020 roku. Od 31 marca wnioski można składać tylko w formie elektronicznej na stronie https://mojprad.gov.pl/ . Wnioski w formie papierowej będą odrzucane.
 5. Ocena wniosku zostanie wysłana na podany adres e-mail. Ponadto aktualny status wniosku można sprawdzić online. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, można złożyć go podobnie po usunięciu powodów odrzucenia.
 6. Wypłata dotacji do kwoty 5000 zł.

Kto może skorzystać z dotacji Mój Prąd?

Z programu Mój Prąd mogą skorzystać osoby fizyczne wytwarzające prąd dla potrzeb własnych. Ponadto te osoby muszą mieć zawartą umowę z OSD (Operator Sieci Dystrybucyjnej) i zakładem energetycznym w zakresie wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.

Niezbędne wymagania do uzyskania dofinansowania Mój Prąd

 • Instalacja fotowoltaiczna jest już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej z zainstalowanym m.in. licznikiem dwukierunkowym.

 • Twoja instalacja wykorzystywana jest w celach mieszkaniowych, a jej moc mieści się w przedziale 2-10 kW

 • Wydatki związanie z fotowoltaiką poniosłeś nie wcześniej niż 23 lipca 2019 roku, a całość instalacji wykonano po tej dacie.

 • Inwestycja dotyczy nowej instalacji, a nie rozbudowy już istniejącej.

Korzyści płynące z programu Mój Prąd

 • Zwrot do nawet 50% kosztów inwestycji, w kwocie nie większej niż 5000 zł na jedną instalację.

 • Otrzymana dotacja jest zwolniona z podatku PIT.

 • Wszelkie koszta, które nie zostały pokryte wsparcie możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

 • Średni zwrot kosztów płynących z instalacji paneli fotowoltaicznych wynosi od 6 do 8 lat.

0
Liczba wypłaconych dofinansowań
0
Dzięki czemu udało się zredukować emisję CO2 (kg/rok)
Kontakt

Zainteresowany darmowym prądem w Bielsku Białej?

Zostaw nam swoją wiadomość

  Zadzwoń 722 388 115