Fotowoltaika Oświęcim
Działanie instalacji fotowoltaicznej opiera się na pozyskiwaniu energii słonecznej i przetwarzania jej w prąd elektryczny. Coraz więcej domostw mieszkalnych, firm i przedsiębiorstw z Oświęcimia inwestuje w tą metodę dostarczania prądu do swojego budynku. To przede wszystkim nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie na wytwarzanie prądu, bez negatywnego wpływu na środowisko.

Zredukuj rachunki za prąd w Oświęcimiu o nawet 95%
Korzystanie z energii pochodzącej ze słońca wpłynie korzystnie na wielkość Twoich rachunków za prąd. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na np. na wymarzone, rodzinne wakacje za granicą.
Dobranie odpowiednich parametrów pod wymagania danego klienta jest kluczowe w stworzeniu wydajnej i skutecznej instalacji fotowoltaicznej. Prawidłowo określona moc całej instalacji zaspokoi potrzeby energetyczne budynku, a odpowiednie rezerwy mocy mogą zostać wykorzystane w przyszłości. Nadwyżkę wyprodukowanej energii można odprowadzić z powrotem do sieci elektrycznej.
Specjalizujemy się w tworzeniu kompleksowych instalacji fotowoltaicznych w Oświęcimiu.
Współpraca z naszą firmą rozpoczyna się od przygotowania projektu instalacji, następnie dobieramy odpowiednie urządzenia, wykonujemy montaż instalacji fotowoltaicznej i robimy przyłącze do sieci energetycznej. Po wykonaniu tych czynności pomagamy w otrzymaniu dotacji z programu „Mój prąd”.
Wszystkie prace wykonują wykwalifikowani pracownicy z długoletnim doświadczeniem z zakresu fotowoltaiki. Nasze zespoły montażowe posiadają duże doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych w Oświęcimiu.
Moc instalacji określamy na podstawie aktualnego i przewidywanego zapotrzebowania budynku na prąd elektryczny. Zawsze uwzględniając możliwy wzrost od kilku do kilkunastu procent. Instalacje fotowoltaiczne Oświęcim to pewna jakość, trwałość, wydajność i stabilność. Prąd elektryczny produkowany jest w modułach i następnie za pomocą falownika wprowadzany do środka budynku.

Dlaczego warto posiadać FOTOWOLTAIKĘ w Oświęcimiu

Niezależni od cen prądu
Produkując sami prąd jesteśmy niezależni energetycznie, a podwyżki prądu nie wpływają na nasze rachunki.

Korzyści finansowe
Oprócz znacznego obniżenia rachunków za prąd, montaż instalacji jest dotowany z programu „Mój Prąd”.

Alternatywny sposób pozyskiwania energii
Prąd pozyskiwany jest w pełni nowoczesnym i ekologicznym sposobem, bez negatywnego wpływu na nasze środowisko.
Oświęcim podobnie jak większość regionów z województwa śląskiego i małopolskiego częściowo dotuje nowe instalacje fotowoltaiczne. To dobra okazja, aby wykonać własną instalację niewielkim kosztem i zacząć oszczędzać na rachunkach za prąd.
Program "Mój prąd"
Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd”?
- Kup i wykonaj instalację fotowoltaiczną
- Poczekaj, aż zakład energetyczny wykona instalację licznika dwukierunkowego. Uwaga: instalacja nie może być przyłączona przed 23 lipca 2019 roku.
- Z dystrybutorem energii podpisz umowę o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
- Złóż wniosek w 2 turze naboru do programu Mój Prąd, który odbywa się od 13 stycznia 2020 roku do 18 grudnia 2020 roku. Od 31 marca wnioski można składać tylko w formie elektronicznej na stronie https://mojprad.gov.pl/ . Wnioski w formie papierowej będą odrzucane.
- Ocena wniosku zostanie wysłana na podany adres e-mail. Ponadto aktualny status wniosku można sprawdzić online. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, można złożyć go podobnie po usunięciu powodów odrzucenia.
- Wypłata dotacji do kwoty 5000 zł.
Kto może skorzystać z dotacji Mój Prąd?
Z programu Mój Prąd mogą skorzystać osoby fizyczne wytwarzające prąd dla potrzeb własnych. Ponadto te osoby muszą mieć zawartą umowę z OSD (Operator Sieci Dystrybucyjnej) i zakładem energetycznym w zakresie wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Niezbędne wymagania do uzyskania dofinansowania Mój Prąd
Instalacja fotowoltaiczna jest już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej z zainstalowanym m.in. licznikiem dwukierunkowym.
Twoja instalacja wykorzystywana jest w celach mieszkaniowych, a jej moc mieści się w przedziale 2-10 kW
Wydatki związanie z fotowoltaiką poniosłeś nie wcześniej niż 23 lipca 2019 roku, a całość instalacji wykonano po tej dacie.
Inwestycja dotyczy nowej instalacji, a nie rozbudowy już istniejącej.
Korzyści płynące z programu Mój Prąd
Zwrot do nawet 50% kosztów inwestycji, w kwocie nie większej niż 5000 zł na jedną instalację.
Otrzymana dotacja jest zwolniona z podatku PIT.
Wszelkie koszta, które nie zostały pokryte wsparcie możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)
Średni zwrot kosztów płynących z instalacji paneli fotowoltaicznych wynosi od 6 do 8 lat.
Realizacje naszych instalacji fotowoltaicznych w Oświęcimiu i okolicach
