Fotowoltaika Żywiec

Instalacje fotowoltaiczne służą do produkcji prądu elektrycznego z energii pochodzącej z promieni słonecznych. Z takiego modelu pozyskiwania prądu elektrycznego stawia coraz więcej domów i firm z terenu Żywca i okolic. To nowoczesny, innowacyjny i co najważniejszy ekologiczny sposób produkcji prądu, bez negatywnych skutków dla środowiska.

Panele fotowoltaiczne

Obniż rachunki za prąd w Żywcu o nawet 95%

Korzystanie z energii słonecznej nic nie nie kosztuje, a pozwala zredukować rachunki za prąd elektryczny do minimum. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć np. na ekskluzywne, zagraniczne wakacje z rodziną.

Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna w Żywcu powinna cechować się właściwie dobranymi parametrami. Ważnym elementem jest zdefiniowanie odpowiedniego zapotrzebowania na prąd elektryczny. Dobrana moc instalacji powinna posiadać odpowiednie zapasy na przyszłość, tak aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z koniecznością rozbudowy instalacji. Wytworzoną nadwyżkę zwraca się do sieci elektrycznej.

Kompletne instalacje fotowoltaiczne w Żywcu

Każdy etap począwszy od projektu, poprzez wybór odpowiednich urządzeń, ich montaż i przyłącze do sieci realizowany jest przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

To zespół doświadczonych pracowników mających za sobą setki zrealizowanych montażów instalacji fotowoltaicznych w Żywcu.

Minimalna moc instalacji określa się na podstawie danych z aktualnego i prognozowanego zapotrzebowania na prąd. Każde wyliczenie uwzględnia możliwe wzrosty od kilku do kilkunastu procent. Instalacje fotowoltaiczne Żywiec tworzone przez naszą firmą charakteryzują się wysoką wydajnością, niewielką awaryjnością, solidnością wykonania i trwałością na lata.

Produkcja prądu odbywa się z użyciem modułów. Następnie przez falownik, prąd wprowadza się do wnętrza budynku.

Instalacja fotowoltaiczna

Zalety stosowania FOTOWOLTAIKI w Żywcu

Niezależność energetyczna

Niezależność energetyczna

Niezależność energetyczną uzyskujemy poprzez wytworzenie prądu z energii pochodzącej ze słońca.

Instalacja fotowoltaiczna z dotacją

Instalacja fotowoltaiczna z dotacją 5 tys złotych

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej z programu „Mój prąd”

Wydajność i bezawaryjność instalacji

Wydajna i bezawaryjna instalacja

To bardzo ważne elementy każdej instalacji, dzięki czemu może odbywać się ciągła produkcja prądu.

Żywiec podobnie jak ma to miejsce w większości regionów województwa małopolskiego i śląskiego przywiązuje dużą uwagę do stosowania rozwiązań ekologicznych. Dlatego częściowo finansują nowe instalacje fotowoltaiczne.

Program "Mój prąd"

Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd”?

 1. Kup i wykonaj instalację fotowoltaiczną
 2. Poczekaj, aż zakład energetyczny wykona instalację licznika dwukierunkowego. Uwaga: instalacja nie może być przyłączona przed 23 lipca 2019 roku.
 3. Z dystrybutorem energii podpisz umowę o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 4. Złóż wniosek w 2 turze naboru do programu Mój Prąd, który odbywa się od 13 stycznia 2020 roku do 18 grudnia 2020 roku. Od 31 marca wnioski można składać tylko w formie elektronicznej na stronie https://mojprad.gov.pl/ . Wnioski w formie papierowej będą odrzucane.
 5. Ocena wniosku zostanie wysłana na podany adres e-mail. Ponadto aktualny status wniosku można sprawdzić online. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, można złożyć go podobnie po usunięciu powodów odrzucenia.
 6. Wypłata dotacji do kwoty 5000 zł.

Kto może skorzystać z dotacji Mój Prąd?

Z programu Mój Prąd mogą skorzystać osoby fizyczne wytwarzające prąd dla potrzeb własnych. Ponadto te osoby muszą mieć zawartą umowę z OSD (Operator Sieci Dystrybucyjnej) i zakładem energetycznym w zakresie wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.

Niezbędne wymagania do uzyskania dofinansowania Mój Prąd

 • Instalacja fotowoltaiczna jest już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej z zainstalowanym m.in. licznikiem dwukierunkowym.

 • Twoja instalacja wykorzystywana jest w celach mieszkaniowych, a jej moc mieści się w przedziale 2-10 kW

 • Wydatki związanie z fotowoltaiką poniosłeś nie wcześniej niż 23 lipca 2019 roku, a całość instalacji wykonano po tej dacie.

 • Inwestycja dotyczy nowej instalacji, a nie rozbudowy już istniejącej.

Korzyści płynące z programu Mój Prąd

 • Zwrot do nawet 50% kosztów inwestycji, w kwocie nie większej niż 5000 zł na jedną instalację.

 • Otrzymana dotacja jest zwolniona z podatku PIT.

 • Wszelkie koszta, które nie zostały pokryte wsparcie możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

 • Średni zwrot kosztów płynących z instalacji paneli fotowoltaicznych wynosi od 6 do 8 lat.

0
Liczba wypłaconych dofinansowań
0
Dzięki czemu udało się zredukować emisję CO2 (kg/rok)
Kontakt

Zainteresowany darmowym prądem w Żywcu?

Zostaw nam swoją wiadomość

  Zadzwoń 722 388 115