Oświęcim

Fotowoltaika Oświęcim

Działanie instalacji fotowoltaicznej opiera się na pozyskiwaniu energii słonecznej i przetwarzania jej w prąd elektryczny. Coraz więcej domostw mieszkalnych, firm i przedsiębiorstw z Oświęcimia inwestuje w tą metodę dostarczania prądu do swojego budynku. To przede wszystkim nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie na wytwarzanie prądu, bez negatywnego wpływu na środowisko.

Panele fotowoltaiczne

Zredukuj rachunki za prąd w Oświęcimiu o nawet 95%

Korzystanie z energii pochodzącej ze słońca wpłynie korzystnie na wielkość Twoich rachunków za prąd. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na np. na wymarzone, rodzinne wakacje za granicą.

Dobranie odpowiednich parametrów pod wymagania danego klienta jest kluczowe w stworzeniu wydajnej i skutecznej instalacji fotowoltaicznej. Prawidłowo określona moc całej instalacji zaspokoi potrzeby energetyczne budynku, a odpowiednie rezerwy mocy mogą zostać wykorzystane w przyszłości. Nadwyżkę wyprodukowanej energii można odprowadzić z powrotem do sieci elektrycznej.

Specjalizujemy się w tworzeniu kompleksowych instalacji fotowoltaicznych w Oświęcimiu.

Współpraca z naszą firmą rozpoczyna się od przygotowania projektu instalacji, następnie dobieramy odpowiednie urządzenia, wykonujemy montaż instalacji fotowoltaicznej i robimy przyłącze do sieci energetycznej. Po wykonaniu tych czynności pomagamy w otrzymaniu dotacji z programu „Mój prąd”.

Wszystkie prace wykonują wykwalifikowani pracownicy z długoletnim doświadczeniem z zakresu fotowoltaiki. Nasze zespoły montażowe posiadają duże doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych w Oświęcimiu.

Moc instalacji określamy na podstawie aktualnego i przewidywanego zapotrzebowania budynku na prąd elektryczny. Zawsze uwzględniając możliwy wzrost od kilku do kilkunastu procent. Instalacje fotowoltaiczne Oświęcim to pewna jakość, trwałość, wydajność i stabilność. Prąd elektryczny produkowany jest w modułach i następnie za pomocą falownika wprowadzany do środka budynku.

Instalacja fotowoltaiczna

Dlaczego warto posiadać FOTOWOLTAIKĘ w Oświęcimiu

Niezależność energetyczna

Niezależni od cen prądu

Produkując sami prąd jesteśmy niezależni energetycznie, a podwyżki prądu nie wpływają na nasze rachunki.

Instalacja fotowoltaiczna z dotacją

Korzyści finansowe

Oprócz znacznego obniżenia rachunków za prąd, montaż instalacji jest dotowany z programu „Mój Prąd”.

Wydajność i bezawaryjność instalacji

Alternatywny sposób pozyskiwania energii

Prąd pozyskiwany jest w pełni nowoczesnym i ekologicznym sposobem, bez negatywnego wpływu na nasze środowisko.

Oświęcim podobnie jak większość regionów z województwa śląskiego i małopolskiego częściowo dotuje nowe instalacje fotowoltaiczne. To dobra okazja, aby wykonać własną instalację niewielkim kosztem i zacząć oszczędzać na rachunkach za prąd.

Program "Mój prąd"

Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd”?

 1. Kup i wykonaj instalację fotowoltaiczną
 2. Poczekaj, aż zakład energetyczny wykona instalację licznika dwukierunkowego. Uwaga: instalacja nie może być przyłączona przed 23 lipca 2019 roku.
 3. Z dystrybutorem energii podpisz umowę o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 4. Złóż wniosek w 2 turze naboru do programu Mój Prąd, który odbywa się od 13 stycznia 2020 roku do 18 grudnia 2020 roku. Od 31 marca wnioski można składać tylko w formie elektronicznej na stronie https://mojprad.gov.pl/ . Wnioski w formie papierowej będą odrzucane.
 5. Ocena wniosku zostanie wysłana na podany adres e-mail. Ponadto aktualny status wniosku można sprawdzić online. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, można złożyć go podobnie po usunięciu powodów odrzucenia.
 6. Wypłata dotacji do kwoty 5000 zł.

Kto może skorzystać z dotacji Mój Prąd?

Z programu Mój Prąd mogą skorzystać osoby fizyczne wytwarzające prąd dla potrzeb własnych. Ponadto te osoby muszą mieć zawartą umowę z OSD (Operator Sieci Dystrybucyjnej) i zakładem energetycznym w zakresie wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.

Niezbędne wymagania do uzyskania dofinansowania Mój Prąd

 • Instalacja fotowoltaiczna jest już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej z zainstalowanym m.in. licznikiem dwukierunkowym.

 • Twoja instalacja wykorzystywana jest w celach mieszkaniowych, a jej moc mieści się w przedziale 2-10 kW

 • Wydatki związanie z fotowoltaiką poniosłeś nie wcześniej niż 23 lipca 2019 roku, a całość instalacji wykonano po tej dacie.

 • Inwestycja dotyczy nowej instalacji, a nie rozbudowy już istniejącej.

Korzyści płynące z programu Mój Prąd

 • Zwrot do nawet 50% kosztów inwestycji, w kwocie nie większej niż 5000 zł na jedną instalację.

 • Otrzymana dotacja jest zwolniona z podatku PIT.

 • Wszelkie koszta, które nie zostały pokryte wsparcie możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

 • Średni zwrot kosztów płynących z instalacji paneli fotowoltaicznych wynosi od 6 do 8 lat.

0
Liczba wypłaconych dofinansowań
0
Dzięki czemu udało się zredukować emisję CO2 (kg/rok)
Kontakt

Zainteresowany darmowym prądem w Oświęcimiu?

Zostaw nam swoją wiadomość

  Zadzwoń 722 388 115