Wadowice

Fotowoltaika Wadowice

W instalacjach fotowoltaicznych prąd elektryczny wytwarzany jest na podstawie energii pochodzącej ze słońca. To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie wytwarzania prądu elektrycznego. Coraz szerzej stosowane w gospodarstwach domowych i budynkach firmowych w Wadowicach. Pozyskując w ten sposób prąd elektryczny robimy to ekologiczne, bez negatywnych oddziaływań na otaczające nas środowisko.

Panele fotowoltaiczne

Niższe rachunki za prąd w Wadowicach o nawet 95%

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jakim jest słońce, pozwoli na obniżenie Twoich rachunków za prąd do minimum. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, możesz wydać na np. na wymarzone wakacje z rodziną.

Każda instalacja fotowoltaiczna w Wadowicach powinna zostać odpowiednio dobrana do wymagań klienta. Bardzo ważnym elementem jest określenie zapotrzebowania na moc elektryczną. Do wyliczeń należy również dodać odpowiedni zapas, który nie ograniczy nas w przyszłości.

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna będzie charakteryzowała się wydajnością, bezawaryjnością i trwałością. Natomiast wyprodukowaną nadwyżkę prądową można oddać do sieci elektrycznej.

Wykonujemy profesjonalne instalacje fotowoltaiczne w Wadowicach od A do Z.

W naszej firmie wykonamy dla Ciebie kompleksową instalację fotowoltaiczną poczynając od projektu, poprzez dobór urządzeń a kończąc na montażu i przyłączu do sieci energetycznej.

Każdy etap instalacji fotowoltaicznej wykonują specjaliści w swoich dziedzinach z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w odnawialnych źródłach energii. Mających zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną zdobytą podczas licznych realizacji montażu paneli fotowoltaicznych w Wadowicach.

Na podstawie aktualnego zapotrzebowania na prąd elektryczny określa się wymaganą moc instalacji fotowoltaicznej. Przy wyliczeniach uwzględnia się pewne rezerwy do wykorzystania w przyszłości, bez konieczności rozbudowy instalacji. Wykonywane przez naszą firmę instalacje fotowoltaiczne Wadowice zapewniają wysoką wydajność, niską awaryjność i długoletnią trwałość.

Za pomocą modułów odbywa się produkcja prądu elektrycznego, który wprowadzany jest do budynku przez falownik.

Instalacja fotowoltaiczna

Dlaczego warto korzystać FOTOWOLTAIKI w Wadowicach?

Niezależność energetyczna

Zapewnij sobie niezależność energetyczną

Produkując prąd samemu przy pomocy instalacji fotowoltaicznej jesteś niezależny od czynników zewnętrznych.

Instalacja fotowoltaiczna z dotacją

Korzyści finansowe, dotacja 5000 zł

Oprócz znaczących obniżek rachunków za prąd, otrzymasz dotacje i możliwość odliczenia kosztów Twojej instalacji.

Wydajność i bezawaryjność instalacji

Wydajna, bezawaryjna, trwała instalacja

Dobrze dobrana i wykonana instalacja fotowoltaiczna będzie skutecznie działać, dostarczając prąd do Twojego budynku.

Wadowice podobnie jak większość regionów z Małopolski i Śląska w pewnym stopniu finansują odnawialne źródła energii. W ten sposób możemy wykonać instalacje fotowoltaiczną niższym kosztem.

Program "Mój prąd"

Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd”?

 1. Kup i wykonaj instalację fotowoltaiczną
 2. Poczekaj, aż zakład energetyczny wykona instalację licznika dwukierunkowego. Uwaga: instalacja nie może być przyłączona przed 23 lipca 2019 roku.
 3. Z dystrybutorem energii podpisz umowę o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 4. Złóż wniosek w 2 turze naboru do programu Mój Prąd, który odbywa się od 13 stycznia 2020 roku do 18 grudnia 2020 roku. Od 31 marca wnioski można składać tylko w formie elektronicznej na stronie https://mojprad.gov.pl/ . Wnioski w formie papierowej będą odrzucane.
 5. Ocena wniosku zostanie wysłana na podany adres e-mail. Ponadto aktualny status wniosku można sprawdzić online. Jeżeli wniosek zostanie odrzucony, można złożyć go podobnie po usunięciu powodów odrzucenia.
 6. Wypłata dotacji do kwoty 5000 zł.

Kto może skorzystać z dotacji Mój Prąd?

Z programu Mój Prąd mogą skorzystać osoby fizyczne wytwarzające prąd dla potrzeb własnych. Ponadto te osoby muszą mieć zawartą umowę z OSD (Operator Sieci Dystrybucyjnej) i zakładem energetycznym w zakresie wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.

Niezbędne wymagania do uzyskania dofinansowania Mój Prąd

 • Instalacja fotowoltaiczna jest już wykonana oraz podłączona do sieci elektroenergetycznej z zainstalowanym m.in. licznikiem dwukierunkowym.

 • Twoja instalacja wykorzystywana jest w celach mieszkaniowych, a jej moc mieści się w przedziale 2-10 kW

 • Wydatki związanie z fotowoltaiką poniosłeś nie wcześniej niż 23 lipca 2019 roku, a całość instalacji wykonano po tej dacie.

 • Inwestycja dotyczy nowej instalacji, a nie rozbudowy już istniejącej.

Korzyści płynące z programu Mój Prąd

 • Zwrot do nawet 50% kosztów inwestycji, w kwocie nie większej niż 5000 zł na jedną instalację.

 • Otrzymana dotacja jest zwolniona z podatku PIT.

 • Wszelkie koszta, które nie zostały pokryte wsparcie możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

 • Średni zwrot kosztów płynących z instalacji paneli fotowoltaicznych wynosi od 6 do 8 lat.

0
Liczba wypłaconych dofinansowań
0
Dzięki czemu udało się zredukować emisję CO2 (kg/rok)
Kontakt

Zainteresowany darmowym prądem w Wadowicach?

Zostaw nam swoją wiadomość

  Zadzwoń 722 388 115